Mutfak Tadilatı Ne Kadar Olur?

 

Evlerimizin, işyerlerimizin, kalbi olan mutfak her zaman düzenli ve kirli olmayan yerler göze güzel görünmesini isteriz. Bunun için mutfaklarımızın tadilat olmasına ihtiyaç duyarız. Fakat mutfak tadilatları ne kadar olur konusunda pek bir tecrübemiz yok. İlk önce mutfak için yapılacak olan tadilata, onarıma, bakıma ve istenilen malzemeye göre fiyatlarda farklılık gösterileceğini biliriz. Mutfağı yeniden dekora etmek yerine sağlıklı çözümler ilk önce gelmelidir.

Mutfaklar özel ve hazır olmak üzere ye ayrılır hazır mutfak; önceki zamanlarda hazırlanmış ve ihtiyacı olan yerlere montalama yapılmıştır. Özel mutfak ise standartı bulunmayan ev veya iş yerinin sahiblerine göre ölçülerine uygun şekilde ayarlanır.

Tamamen Mutfak Tadilatı Fiyatı
Tadilatı yapan yerler mutfağın tamamen tadilat edilmesi için verdikleri ortalama fiyat 5 bin lira veya 15 bin lira arasında değişmektedir. Fakat değişen ücretler fazlalık gösterebilir. Kendi fiyatınızı hesaplarken süprizlere dikkat etmeniz gerekebilir.

Tezgah Fiyatları Mutfak
Mutfağımızın başında gelen tezgah mermer, granit, kireç taşı, sabun taşı gibi araçlar kullanılır. Bunun için mutfağımızın tezgahlarındaki fiyatları değişebilir. Bir Tezgaın Fiyatı 400 TL arasında değişirken granit tezgah fiyatı 550-600 TL arasında değişiklik göstermektedir. Kireç taşı tezgahın fiyatı ise 250-350 TL arasında değişiklik gösterebilir.

Mutfak Dollabı Tadilat Fiyatı
Mutfak tadilat ettirmeye kararınızı verdiniz. Peki mutfak dolablarının fiyatları ne kadar olur sorusuna cevap arıyorsunuz. Mutfak dolablarının fiyatı dolabın şekline özelliklerine ve kullanılan malzemeye göre değiebilir. Mutfak dolapları 2019 daki yıla göre fiyatı sizelere sunulmuştur. İki kapak ve tdk camlı olan dolapın fiyatı 750 TL fiyat verilirken , ankastre mutfak dolabı için 1750 TL arası değişiklik gösterebilir.

Mutfak Tadilatında Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?
Yaptığınız herhangi bir tadilatlarda sizlere imkan verecek şekilde olmalıdır. Yaptığınız tadilatlarda fazla ücretler yerine belirli yerlere tadilat yapmak daha iyi olabilir. Mutfağınızın duvarındaki rengini bazen değiştirebilmeniz gerekebilir. Duvarlardaki ve kapıdaki çizikler veya yarıkları boya ile kapatmanız mümkün olabilir. Mutfakların ıslak herhangi bir yerden kaçınılması gerekir nedeni ise rutubetten kaçınılması gerekir. Mutfaktaki Lavabonuzu çelik lavabo yerine siyah kompozit seçildiğinde görünüşünden ziyade leke tutmaz olduğu için kullanımı kolaylaştıracaktır.